Informace k licencím 2022

  • 15.12 2021

Podrobné informace k licencím pro jezdce Miniracing

Licenční systém licencí AČR naleznete ZDE Podrobný návod, jak si požádat o licenci zde:
https://is.autoklub.cz/how-to/licence-application-moto

 
Důležité:
Pokud chcete žádat o licenci pro své neplnoleté dítě, vyplňte při vytvoření účtu přímo jeho osobní údaje. Systém totiž v procesu navrhování licence doporučuje vždy takové licence, které odpovídají profilu žadatele. Pokud byste vyplnili osobní údaje Vás jako rodiče, systém by Vám nenabídl např. speciální licence pro děti předškolního nebo školního věku.
 
Dokumenty potřebné k licencím najdete po přihlášení do is.autoklub.cz v menu v levém sloupci v sekci „Dokumenty“. Zde si již žadatel vybere potřebné dokumenty podle své disciplíny jako např. formuláře k lékařské prohlídce, nebo souhlas rodičů pro žadatele o licenci do 18 let.
 
Šampionát Miniracing se v roce 2022 pojede pouze na území České republiky. Jezdcům účastnících se MMČR nebo Miniracing postačí pouze národní licence.
 
Informace ke kolonce - Školení SZM pro nové uchazeče:
V licenčním systému musí být každým žadatelem zaškrtnuta kolonka školení. Vzhledem k tomu, že noví uchazeči o licenci jsou z velké části závodníci, kteří se účastnili jiných závodních seriálů, považujeme za neefektivní, pořádat samostatné školení před sezónou. Po dohodě s AČR proškolíme závodníky mladší 18 let v rámci rozpravy s jezdci na jednotlivých závodech, jezdci starší 18 let navíc zasílají krátký test.
 
Co máte tedy udělat?
 
Na e-mail: matej.smrz@autoklub.cz zašlete požadavek o potvrzení školení se jménem jezdce, datem narození a informaci o jaký šampionát se jedná.
 
Příklad: Prosím o vyřízení podmínky - Vstupní školení SZM, šampionát Miniracing, jezdec Valentino Rossi, datum narození: 2.11.2010.
 
  • Pro žadatele mladší 18 let to tímto končí a školení proběhne před prvním závodem.
  • Žadatel starší 18 let navíc vyplní krátký test, který obdrží od sekretariátu Autoklubu ČR.

 

  • Autor: Smrz Academy
  • Vydáno: 15.12 2021