MMČR Miniracing v Chebu přivítá všechny třídy

  • 15.05 2019

Závodní sezóna 2019 mezinárodního mistrovství České republiky - Miniracing bude tento víkend pokračovat závody v Chebu. Oproti úvodním dvěma podnikům se tu nyní představí všechny vypsané třídy.

Mezinárodní mistrovství České republiky - Miniracing v sobotu 18. května 2019 pojede již třetí podnik letošního kalendáře. V předchozích dvou závodech v Českých Budějovicích a v Písku vždy jela jen část vypsaných tříd, nicméně v Chebu se představí úplně všichni. Díky tomu se diváci mohou těšit na velice nabitý harmonogram. Cheb se navíc vrací do kalendáře MMČR po pěti letech, kdy se tu jelo naposledy mistrovství Evropy v roce 2014. Mezinárodní mistrovství ČR se tu pojede ve třídách Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, Senior Open 50, Mini GP Stock, Mini GP Open, Jawa 50 RS, Jawa 50 GP a Minimotard.

Mezinárodní přebor ČR bude ve třídě Mini GP O. Dle účasti v prvních závodech se očekává účast přes 80 závodníků. Mezi nimi se ve třídě Minimotard představí svěřenec Pavla Kejmara, Jan Ulman, mistr Evropy v Supermoto ve třídě 85 ccm, který přijal pozvání na tyto závody. Do Chebu přijedou také přední závodníci ADAC Minibike Cupu Lukáš Pelikán a Filip Novotný.

Chebský závodní okruh má jednotný asfaltový povrch a měří 1 202 metrů. Jeho šířka se pohybuje od 8 do 11 metrů. Jeho výhodou je i to, že se dá jeho délka různě upravovat. Hlavní program je tradičně naplánován na sobotu, kdy jezdce čekají nejprve volné tréninky, kvalifikace a odpoledne závody. Kdo chce, tak může na trati trénovat již v pátek za poplatek: celodenní jízdy (10:00 - 18:00) za 800 Kč a půldenní (14:00 - 18:00) za 400 Kč. Depo bude otevřené již od čtvrtka od 18:00.

Po závodech v Písku přišlo rozhodnutí, které jistě ocení všichni jezdci na strojích Ohvale. Vzhledem k výborné účasti jezdců s těmito stroji ve třídě Mini GP Open, budou jezdci odměňováni poháry. Oproti speciálům Mini GP Open nemají šanci dosáhnout na stupně vítězů, ale odměnu si zaslouží. Body se však nadále budou započítávat do MMČR ve třídě Mini GP Open.

Aleš Eder - člen komise SZM AČR za Miniracing: "Jsem moc rád, že se závody Miniracing do Chebu vrátily. Okruh známe velice dobře z tréninkových campů či závodů německého poháru, kterého se naši junioři pravidelně účastní. Abych řekl pravdu, ani neznám důvody, proč před lety Cheb vypadl z kalendáře MMČR, ale to není asi podstatné. Jsme rádi, že se sem vracíme a to z několika důvodů. Je tu vynikající zázemí, vstřícný a profesionální personál okruhu a také je trať vhodná jak pro třídy Mini GP, tak pro Minimoto, neboť se dá dle potřeby krátit jeho délka, což nám naprosto vyhovuje. Všechny proto srdečně zveme na další závody MIniracing."  

 

  • Zvláští ustanovení najdete: ZDE
  • Časový harmonogram: ZDE
  • Přihlášku: ZDE
  • Průběžné výsledky šampionátu: ZDE

 

Video: MMČR Miniracing - Písek 27.4.2019

 

  • Autor: Smrz Academy
  • Vydáno: 15.05 2019